Zuhause / Fuses / 0312.031VXP
minImg
0312.031VXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0312.031VXP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 5E-05
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 23.65 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 31 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 312
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V