03136.25H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
03136.25H
Beschreibung:
FUSE GLASS 6.25A 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 242
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0152 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, METI, UL
Current Rating (Amps) 6.25 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 313
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V