0315.500H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0315.500H
Beschreibung:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.55
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.25 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.275" L (6.99mm x 32.39mm)
Product Status Obsolete
Series 315
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V