Zuhause / Fuses / 0315.800MXP
minImg
0315.800MXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0315.800MXP
Beschreibung:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 8
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.554 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, UL
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.275" L (6.99mm x 32.39mm)
Product Status Active
Series 315
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V