031801.5H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
031801.5H
Beschreibung:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 2.35
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.103 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Obsolete
Series 318
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V