Zuhause / Fuses / 0325010.MXP
minImg
0325010.MXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0325010.MXP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG
Auf Lager : 990
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 137
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0132 Ohms
Color -
Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series 325
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V