0325.300H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0325.300H
Beschreibung:
FUSE CERM 300MA 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 0.69
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 3.2 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 300 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Obsolete
Series 325
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V