032601.2H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
032601.2H
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 1.2A 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 22
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.284 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.2 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Obsolete
Series 326
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V