03SSR-32H
JST Sales America Inc.
Produkt-Nr.:
03SSR-32H
Beschreibung:
CONN RCPT 3POS IDC 32AWG TIN
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 3
Color Gray
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Friction Lock
Product Status Active
Wire Gauge 32 AWG
Series SSR
Wire Type Discrete
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)