04023C333KAR1-EM
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
04023C333KAR1-EM
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
-EM , NON FLIGHT ENGINEERING MOD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Prototype, MIL-PRF-32535
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.61mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.033 µF