0402ZJ2R9BBSTR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
0402ZJ2R9BBSTR
Beschreibung:
CAP THIN FILM 2.9PF 10V 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.9 pF