Zuhause / Fuses / 04341.75NRP
minImg
04341.75NRP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
04341.75NRP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MT 1.75A 32VAC 32VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.0661
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.039 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.75 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
Product Status Obsolete
Series 434
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V