Zuhause / Fuses / 044802.5MR
minImg
044802.5MR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
044802.5MR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD
Auf Lager : 855
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.156
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.02934 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL, PSE
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Product Status Active
Series NANO²® 448
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V