Zuhause / Fuses / 0451.400MRL
minImg
0451.400MRL
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0451.400MRL
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MT 400MA 125VAC/VDC SMD
Auf Lager : 1019
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0484
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.4233 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 400 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Product Status Active
Series NANO²® 451
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V