Zuhause / Fuses / 045501.6MR
minImg
045501.6MR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
045501.6MR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 1.6A 125VAC/VDC SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.06
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0532 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Product Status Obsolete
Series NANO²® 455
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V