Zuhause / Fuses / 0459.375ER
minImg
0459.375ER
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0459.375ER
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MT 375MA 125VAC/VDC SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0254
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.395 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A AC, 300A DC
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.170" W x 0.120" H (7.24mm x 4.32mm x 3.05mm)
Product Status Active
Series PICO® 459
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Voltage Rating - AC 125 V