Zuhause / Fuses / 046401.6DR
minImg
046401.6DR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
046401.6DR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC 2SMD
Auf Lager : 1260
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1500
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.67
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0448 Ohms
Color -
Approval Agency PSE, UMF
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.476" L x 0.177" W x 0.177" H (12.10mm x 4.50mm x 4.50mm)
Product Status Active
Series NANO²® 464
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 250 V