Zuhause / Fuses / 04661.25NR
minImg
04661.25NR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
04661.25NR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BOARD MOUNT 1.25A 63VAC/VDC
Auf Lager : 20268
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.064
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.059 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.25 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W x 0.023" H (3.18mm x 1.52mm x 0.58mm)
Product Status Active
Series SlimLine™ 466
Voltage Rating - DC 63 V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 63 V