Zuhause / Fuses / 047303.5YRT1L
minImg
047303.5YRT1L
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
047303.5YRT1L
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 26.8
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.024 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, PSE, UR
Current Rating (Amps) 3.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Product Status Active
Series PICO® II 473
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V