Zuhause / Fuses / 04732.25MRT1HF
minImg
04732.25MRT1HF
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
04732.25MRT1HF
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MT 2.25A 125VAC/VDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 9.28
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.063 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, PSE, UR
Current Rating (Amps) 2.25 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Product Status Obsolete
Series PICO® II 473
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125 V