0481.750HXM
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0481.750HXM
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE INDICATING 750MA 125VAC/VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.363
Applications Telecom
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.98 Ohms
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 750mA
Fuse Type Indicating Fuse
Breaking Capacity @ Rated Voltage 300A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.665" L x 0.228" W x 0.772" H (16.90mm x 5.80mm x 19.60mm)
Product Status Active
Series 481
Voltage Rating - DC 125 VDC
Package / Case Alarm Indicator
Voltage Rating - AC 125 VAC