Zuhause / Fuses / 049401.5NR
minImg
049401.5NR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
049401.5NR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BRD MT 1.5A 32VAC/VDC 0603
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 90°C
Melting I²t 0.0766
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.041 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UR
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W x 0.012" H (1.60mm x 0.81mm x 0.31mm)
Product Status Active
Series 494
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V