Zuhause / Fuses / 0498150.UXT-HD
minImg
0498150.UXT-HD
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0498150.UXT-HD
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 81900
Response Time -
DC Cold Resistance 0.323 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 150 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 5kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm)
Product Status Obsolete
Series MIDI® 498
Voltage Rating - DC 32 V