Zuhause / Fuses / 0506015.MXEP
minImg
0506015.MXEP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0506015.MXEP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 15A 600VDC 3AB 3AG
Auf Lager : 966
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 61
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.008 Ohms
Color -
Approval Agency CE, cURus
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Product Status Active
Series 506
Voltage Rating - DC 600 V