05083C471KAT9A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
05083C471KAT9A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 470PF 25V X7R 0508
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF