06033K240FAWTR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
06033K240FAWTR
Beschreibung:
CAP THIN FILM 24PF 25V 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Obsolete
Series Accu-F®
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 24 pF