0603N101J101SD
Aillen
Produkt-Nr.:
0603N101J101SD
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
Cap.,SMD,0603,NP0,100pF,5%,100V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Series 603
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Aillen
Capacitance 100 pF