Zuhause / Fuses / 0603SFF600F/24-2
minImg
0603SFF600F/24-2
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0603SFF600F/24-2
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BOARD MOUNT 6A 24VDC 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.125
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.012 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 6 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Series SFF
Voltage Rating - DC 24 V