06125C823MAT2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
06125C823MAT2A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0612
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.082 µF