0612ZC474MAT2U
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
0612ZC474MAT2U
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0612
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF