Zuhause / Fuses / 061806.3MXP
minImg
061806.3MXP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
061806.3MXP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM
Auf Lager : 633
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 198.5
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0076 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CE, CSA, UR, VDE
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 63A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series 618
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V