Zuhause / Fuses / 066301.6HXLL
minImg
066301.6HXLL
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
066301.6HXLL
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 30
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.036 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, CSA, KTL, METI, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Product Status Obsolete
Series LT-5™ 663
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V