Zuhause / Fuses / 0665.050HXLL
minImg
0665.050HXLL
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0665.050HXLL
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 50MA 250VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 50 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Product Status Obsolete
Series LT-5™ 665
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V