Zuhause / Fuses / 0672.200MXEP
minImg
0672.200MXEP
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0672.200MXEP
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 200MA 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0114
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 1.7302 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 200 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 672
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V