Zuhause / Fuses / 0673.100DRT4
minImg
0673.100DRT4
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0673.100DRT4
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE GLASS 100MA 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0025
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 7.53 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 100 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 673
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V