Zuhause / Fuses / 0676.160MXE
minImg
0676.160MXE
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0676.160MXE
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 0.0128
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 1.7 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 160 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Active
Series 676
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V