Zuhause / Fuses / 0677.500DRT4P
minImg
0677.500DRT4P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0677.500DRT4P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 1.32
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.31 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL, VDE
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 677
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V