08025SA-24M-EL-D0
NMB Technologies Corporation
Produkt-Nr.:
08025SA-24M-EL-D0
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 36.0 CFM (1.01m³/min)
Noise 26.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 12 ~ 27.6VDC
RPM 2700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.120 in H2O (29.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 08025SA
Power (Watts) 1.44 W