08038RA-24S-EA-00
NMB Technologies Corporation
Produkt-Nr.:
08038RA-24S-EA-00
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM -
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H