08055J8R2CAWTR
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
08055J8R2CAWTR
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP THIN FILM 8.2PF 50V 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Obsolete
Series Accu-F®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 8.2 pF