Zuhause / Fuses / 08853.15DR
minImg
08853.15DR
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
08853.15DR
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 3.15A 500VDC 2SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 13.35
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0196 Ohms
Color -
Approval Agency cURus, TUV
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.428" L x 0.188" W x 0.188" H (10.86mm x 4.78mm x 4.78mm)
Product Status Active
Series NANO²® 885
Voltage Rating - DC 500 V