089107.5H
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
089107.5H
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE AUTO 7.5A 58VDC BLADE MINI
Auf Lager : 33
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 53
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0107 Ohms
Color Brown
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 7.5 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.429" L x 0.150" W x 0.331" H (10.90mm x 3.80mm x 8.40mm)
Product Status Active
Series LP MINI® 891
Voltage Rating - DC 58 V