0HEV015.ZXPCB
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0HEV015.ZXPCB
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 15A 450VDC 5AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 133
Applications Lift Trucks
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0079 Ohms
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 15A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.532" L (10.30mm x 38.90mm)
Product Status Active
Series LC HEV
Voltage Rating - DC 450 VDC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm w/PC Pins (Midget)