0HEV050.ZXPCB2
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
0HEV050.ZXPCB2
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
FUSE CRTRDGE 50A 275VAC BLADE
Auf Lager : 479
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 1495
Applications Lift Trucks
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0012 Ohms
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 50A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.532" L (10.30mm x 38.90mm)
Product Status Active
Series LC HEV
Package / Case Cylindrical, Blade Terminals
Voltage Rating - AC 275 VAC