TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
1-1971776-6
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 12POS 6.00MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.817
$0.817
10
$0.78185
$7.8185
25
$0.74746
$18.6865
50
$0.7372
$36.86
100
$0.64429
$64.429
250
$0.620122
$155.0305
500
$0.585675
$292.8375
1000
$0.506445
$506.445
2500
$0.46854
$1171.35
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 12 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Female Blade Socket |
| Row Spacing | 0.319" (8.10mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | Power Triple Lock, Standard |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.236" (6.00mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1971776 |