Zuhause / RF Antennas / 1002289F0AA10L0160
minImg
1002289F0AA10L0160
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
1002289F0AA10L0160
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
ANTENNA ASSY, PENLT F0 160
Benutzer handbuch
Frequency Range 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Applications Cellular, LTE-M, NB-IoT, loRa, SigFox
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination U.FL
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.008" (0.20mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
VSWR 2.5
Series -
Antenna Type PCB Trace
Frequency (Center/Band) 829MHz, 2.2GHz
Power - Max 2 W
Mfr KYOCERA AVX
Features Cable - 160mm
Return Loss -
Package Box
Gain 2.9dBi, 4.3dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)