10035388-910LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
10035388-910LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 70POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -5°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 70 (60 Loaded)
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series Power Edge
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)