10061913-003CLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
10061913-003CLF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 164
Color White
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)