1008-180J
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
1008-180J
Hersteller:
API Delevan Inc.
Paket:
1008
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 1.32A 70 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.32 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 18 nH
Series 1008
Type -
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 2GHz