1008CT-820EKTS
Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
1008CT-820EKTS
Beschreibung:
FIXED IND 82NH 500MA 560MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 560mOhm
Inductance 82 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz